Niniejsza strona internetowa należy do spółki SCROOT S.A. z siedzibą w , która prowadzi przy jej wykorzystaniu ofertę publiczną oraz akcję promocyjną oferty publicznej
This material is for promotional purposes only. This public offering does not require prospectus.
 • 48,240 PLN raised capital
 • Project
  finished
 • 74 investors
 • 1,500,000 PLN share issue objective
 • 20 % equity on offer
 • 60 PLN stock price
 • 25,000 no. of stocks
 • 05.02.2019 end date
 • FLEXIBLE offer type

Zostań Akcjonariuszem SCROOT’A - Systemu Skuterów Miejskich będącego jednym z pierwszych przedsięwzięć tego typu w Polsce i na Świecie!

SCROOT to usługa dzięki której nie stoisz w korkach, nie szukasz miejsca parkingowego, a tym samym w bardzo sprawny sposób przemieszczasz się po zatłoczonych miastach. Ponadto będąc Użytkownikiem Systemu czerpiesz korzyści ze współdzielenia pojazdów.

SCROOT powstał w 2016 r. w celu zbudowania rozwiązań potrzebnych do uruchomienia projektu w branży “Shared Mobility”, a dokładniej w obszarze współdzielenia Skuterów. Jesteśmy właścicielem systemu informatycznego jak również 37 skuterów jeżdżących w naszej flocie.

Naszym celem jest rozbudowa i dywersyfikacja floty pojazdów, rozwój systemu informatycznego oraz wzmacnianie siły naszej marki poprzez budowę modelu franczyzowego.

Dołącz do nas i tym samym stań się częścią spółki działającej na dynamicznie rozwijającym się rynku współdzielonej mobilności.

Spotkaj się na żywo z założycielem SCROOT'a

Inwestors MeetUp
05.02.2019 r. (wtorek) 18:00

Co to jest SCROOT?

SCROOT to kompleksowe przedsięwzięcie z branży “Shared Mobility”. Oprogramowanie (Aplikacja) dla Użytkowników końcowych, oprogramowanie do zarządzania flotą współdzielonych pojazdów, zespół ludzi oraz flota pojazdów - to wszystkie elementy składające się całość Systemu.

Naszym produktem jest usługa dla Klienta B2C i B2B - udostępniamy skutery do wypożyczenia za pomocą wygodnej Aplikacji. Oferując usługę bazujemy na stworzonym przez nas systemie informatycznym oraz rozwiązaniach hardware'owych.Jak działa SCROOT?

1
DOŁĄCZ DO NAS
uzupełniając swój profil w kilku prostych krokach
2
ZNAJDŹ
na mapie najbliższy dostępny Skuter
3
ZAREZERWUJ
swój Skuter – masz 15 minut, aby do niego dotrzeć
4
ODBLOKUJ
Skuter i przygotuj się do jazdy: wyjmij kluczyki oraz kask, a następnie ustaw lusterka
5
RUSZAJ W DROGĘ
i ciesz się podróżą Scroot-em!
6
ZWRÓĆ SKUTER
tam gdzie Ci wygodnie w ramach stref Scroot

Zespół

Michał Michalak
CEO

Przedsiębiorca, absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Jest założycielem spółki SCROOT, architektem całego przedsięwzięcia.

Od wielu lat związany z branżą informatyczną, pracował z takimi Klientami jak m.in. Totalizator Sportowy, Bayer, Roche Polska.

Prywatnie miłośnik motocykli, pływania na kitesurfingu.

Tomasz Malik
CIO

Kierownik projektów IT, odpowiedzialny za zarządzanie zespołem programistów tworzących m.in. oprogramowanie SCROOT, realizujących projekty dla Interia.pl, TVN S.A.; INFOR S.A.; Grupa Azoty.

W wolnym czasie nurkuje i uprawia sporty ekstremalne.

Piotr Rutka
Service Manager

Mechanik z wykształcenia i zamiłowania.

W SCROOT odpowiedzialny za zarządzanie flotą pojazdów oraz realizację działań operacyjnych naszego przedsięwzięcia.

Lubi majsterkować i biegać w maratonach.

Dariusz Brzostek
PR & Marketing

Dziennikarz z 12 – letnim doświadczeniem. Realizował prace m.in. dla. Onet.pl, Gazeta Wyborcza, Newsweek Polska.

W SCROOT odpowiada za działania marketingowe oraz kontakt z mediami.

W wolnym czasie jeździ na rowerze i gra w piłkę nożną.

Piotr Celmer
Graphic Designer

Student wydziału lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przewodniczący koła medycyny sądowej.

W SCROOT odpowiada za tworzenie projektów graficznych

W czasie wolnym zapalony podróżnik, żeglarz i gitarzysta.

Analiza rynku - shared mobility

Źródło: McKinsey & Company
Źródło: McKinsey & Company
Źródło: Forbes
Źródło: Opracowanie własne na podstawie innoz.de

Rynek “Shared Mobility” w ostatnich latach przeżywa prawdziwy rozkwit. Częścią tego rynku są rozwiązania scootersharingowe które są stosunkowo młode. O ile pierwszy system carsharingowy powstał w roku 1999, to pierwszy system scootersharingowy powstał dopiero w roku 2012.

Największy przyrost systemów scootersharingowych ma miejsce w dwóch ostatnich latach, poczynając od roku 2016. Łączna liczba skuterów jeżdżących we wszystkich systemach scootersharingowych w roku 2017 wyniosła 8 000. Przewiduje się, że na koniec roku 2018 będzie to aż 16 000 skuterów.

Pierwsze trzy systemy scootersharingowe w Polsce powstały w roku 2017, w tym Scroot, który rozpoczął świadczenie usług 30 kwietnia. W tym roku dołączyła czwarta firma otwierając przedsięwzięcie we Wrocławiu.

Scroot jako jedyna firma ma w swojej flocie pojazdy spalinowe o pojemności 125 cm3, rozwijające prędkość do 90 km/h, co powoduje że na dłuższych dystansach pokonywanych przez Użytkowników jesteśmy bezkonkurencyjni. Dzięki zasięgowi skutera, który wynosi 150 km może być z powodzeniem wykorzystywany w podróżach poza miasto - takim przykładem są rekreacyjne wycieczki weekendowe.

Ilości skuterów w systemach scootersharingowych
w wybranych krajach w roku 2017

Źródło: Opracowanie własne na podstawie innoz.de

Osiągnięcia

Nominacja do Polskiej Nagrody Innowacyjności
SCROOT w gronie 18 finalistów European Start Up Days, wydarzenia towarzyszącego Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu.
SCROOT w gronie 30 nominowanych firm do tytułu Mikroprzedsiębiorcy roku 2017

Cele emisyjne

Powiększenie floty pojazdów (37%)

Znaczną część środków pochodzących z emisji akcji chcemy przeznaczyć na rozwój floty skuterów w Warszawie. Obecnie posiadane przez nas pojazdy spalinowe o pojemności 125 cm 3 są bardzo dobrze odbierane przez Użytkowników ze względu na możliwość szybkiego przemieszczania i dużego zasięgu. Ponadto żadna firma scootersharingowa nie oferuje pojazdów o tak dobrych parametrach, co stanowi dla nas istotną przewagę konkurencyjną.

Wdrożenie skuterów elektrycznych (24%)

Dużą część środków planujemy przeznaczyć na wdrożenie skuterów elektrycznych do floty naszych pojazdów. Rozwój elektromobilności w Polsce i na świecie nabiera tempa, dlatego chcemy iść ramię w ramię z obserwowanymi trendami. Pojazdy elektryczne, które dołączą do floty Scroot’a pozwolą na dotarcie do szerszej grupy odbiorców - są znacznie lżejsze oraz wolniejsze od skuterów spalinowych - idealnie sprawdzają się na krótkich przejazdach w ścisłych centrach miast.

Rozwój Software'u / Aplikacji Mobilnych (13%)

Zwiększenie skali działalności jak również wdrożenie skuterów elektrycznych będzie wiązało się z potrzebą wzbogacenia systemu informatycznego o nowe funkcjonalności. Potrzebna jest jak największa automatyzacja aby procesy organizacyjne przebiegały sprawnie - będzie to miało przełożenie na wysoki poziom zadowolenia Użytkowników z naszej usługi. W ramach rozwoju Aplikacji Mobilnych, chcemy rozpocząć pracę nad wersjami natywnymi - pozwolą na sprawniejszą obsługę procesów realizowanych przez Użytkowników.

Marketing (10 %)

Promocja usługi, budowa marki, utrzymanie kontaktu z Użytkownikami - działania te są szczególnie istotne w początkach działania przedsięwzięcia i wymagają wymiernych nakładów finansowych. Chcemy przeznaczyć część budżetu na promocję naszej marki.

Powiększenie Zespołu (16%)

Przejście organizacji z etapu świadczenia usługi pilotażowej do realizacji przedsięwzięcia na dużą skalę wymaga rozbudowy i profesjonalizacji zespołu. W 2019 r. połowa wynagrodzeń pracowników będzie pokrywana ze środków pochodzących z emisji akcji.

Przyszłość

Dywersyfikacja oferty

Zaczynamy w przyszłym roku od wprowadzenia dwuosobowych skuterów elektrycznych osiągających prędkość maksymalną 45 km/h. Te skutery będą osiągalne dla szerszej grupy Użytkowników ze względu na niską wagę pojazdu oraz łatwość prowadzenia zdeterminowaną umiejscowieniem środka ciężkości. W kolejnych latach będziemy poszerzali flotę m.in. o szybkie skutery elektryczne osiągające prędkość maksymalną 70 km/h.

Skalowanie usługi

Nastąpi w nadchodzącym 2019 roku poprzez powiększenie floty pojazdów. Zapewnienie wystarczająco dużej ilości pojazdów w Systemie ma duże znaczenie przy ocenie atrakcyjności rozwiązania przez Użytkowników. W swoich działaniach będziemy dążyć do reinwestowania zarobionych pieniędzy w kolejne pojazdy. W 2023 r. chcemy aby w naszej flocie jeździło minimum 1 000 pojazdów.

Budowa modelu franczyzowego

Obserwujemy duże zainteresowanie franczyzą naszego przedsięwzięcia, dlatego w 2019 r. planujemy podpisanie pierwszych Umów. Sprzedając franczyzę możemy zapewnić spółce dodatkowe źródło przychodów i jednocześnie wzmacniać siłę naszej marki w Polsce i na świecie.

NAWIĄZANIE WSPÓŁPRACY Z KLIENTAMI KORPORACYJNYMI

Duże firmy są zainteresowane budową swojego wizerunku poprzez wspieranie nowoczesnych rozwiązań z obszaru elektromobilności. W 2019 r. chcemy pozyskać partnerów korporacyjnych, którzy zapewnią usłudze większą rozpoznawalność i jednocześnie dodatkowe źródło przychodów. Klientom korporacyjnym zależy na prezentacji swojego logo na naszych pojazdach jak również kupowaniu abonamentów na przejazdy dla swoich pracowników.

Inwestor Instytucjonalny

Wraz z popularyzacją przedsięwzięć współdzielonej mobilności oraz rozwoju elektromobilności dostrzegamy zainteresowanie naszym przedsięwzięciem funduszy inwestycyjnych. Widzimy szansę na wejście inwestora instytucjonalnego do SCROOT S.A. Taki scenariusz umożliwiłby jeszcze szybszy rozwój spółki, jak również stworzyłby okazję do sprzedaży akcji.

Nowe Rynki

Wiele miast w Polsce, Europie i na świecie zmaga się z zapewnieniem swoim mieszkańcom szybkich, niedrogich i niepowodujących korków środków transportu. SCROOT jest właśnie takim rozwiązaniem. Planujemy wejście do nowych miast najpóźniej w 2021 r.

Media o nas

Dodatkowe korzyści z inwestycji

Za zakup 1 akcji otrzymasz zaproszenie na coroczne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podczas którego będziesz miał okazję spotkać się z innymi inwestorami.

Kupując 2 akcje otrzymasz:

 • wpływ na działania spółki
 • udział w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy
 • bon doładowujący o wartości 20 zł na jazdy naszymi Skuterami

Kupując 5 akcji otrzymasz:

 • wpływ na działania spółki
 • udział w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy
 • bon doładowujący o wartości 60 zł na jazdy naszymi Skuterami

Kupując 10 akcji otrzymasz:

 • wpływ na działania spółki
 • udział w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy
 • bon doładowujący o wartości 60 zł na jazdy naszym Skuterami
 • kartę akcjonariusza (10% rabatu na wszystkie przejazdy)

Kupując 50 akcji otrzymasz:

 • wpływ na działania spółki
 • udział w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy
 • bon doładowujący o wartości 60 zł na jazdy naszym Skuterami
 • kartę akcjonariusza (10% rabatu na wszystkie przejazdy)
 • własny kask z logo Scroot’a

Kupując 100 akcji otrzymasz:

 • wpływ na działania spółki
 • udział w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy
 • bon doładowujący o wartości 60 zł na jazdy naszym Skuterami
 • kartę akcjonariusza (10% rabatu na wszystkie przejazdy)
 • własny kask z logo Scroot’a
 • skuter na cały dzień

Kupując 1000 akcji otrzymasz:

 • wpływ na działania spółki
 • udział w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy
 • bon doładowujący o wartości 60 zł na jazdy naszym Skuterami
 • kartę akcjonariusza (10% rabatu na wszystkie przejazdy)
 • własny kask z logo Scroot’a
 • skuter na wszystkie weekendy w sezonie 2019

FAQ

Wycena spółki wynika zarówno z dotychczasowych osiągnięć jak i perspektyw zarabiania w przyszłości. Firma prowadzi działalność od dwóch lat, w tym roku podwoiła przychody w stosunku do poprzedniego (przy niezwiększonej flocie pojazdów), zyskała uznanie Klientów jak również rozmaitych środowisk biznesowych – jesteśmy przekonani, że możemy zwielokrotnić wartość naszego przedsięwzięcia, dlatego warto zainwestować w naszą spółkę przy obecnej cenie akcji.

SCROOT Sp. z o.o. powstała w celu realizacji i prowadzenia kompleksowego przedsięwzięcia jakim jest System Skuterów Miejskich.

SCROOT S.A. powstała jako podmiot odpowiedzialny za pozyskanie kapitału w ramach akcji crowdfundingowej za pośrednictwem platformy Beesfund.com.

Obecnie obie spółki działają na rzecz jednego przedsięwzięcia. Docelowo nastąpi takie połączenie, aby akcjonariusze spółki SCROOT S.A. byli jedynymi beneficjentami działalności obu spółek.

W pierwszej kolejności wygenerowane zyski będą przeznaczone na dalsze skalowanie i rozwój naszego przedsięwzięcia, tak aby w długim okresie dostarczyć jak największą wartość dodaną dla naszych akcjonariuszy.

Dywidenda będzie wypłacana przez spółkę, gdy osiągnie odpowiednio silną pozycję na rynku

Każda osoba, która zdecyduje się na zakup dwóch akcji i więcej otrzyma dodatkowe korzyści ściśle związane z naszą usługą. Wykorzystać je będzie można w całym przyszłym 2019 r.

Tak, zgodnie z prawem swoje akcje możesz odsprzedać dalej według własnego uznania i wyceny.

Z posiadaniem akcji nie wiążą się żadne obowiązki. Raz do roku będziesz od nas otrzymywać zaproszenie na Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, na którym obecność nie jest obowiązkowa.

Tak – współpracujemy w tej kwestii z portalem Beesfund.com, który zrealizował już z sukcesem wiele podobnych akcji oraz z kancelarią prawną, która dba o kwestie formalne. Ważną informacją jest także to, że akcja jest zgłoszona do Komisji Nadzoru Finansowego.

Emisja akcji SCROOT S.A. realizowana jest we współpracy z platformą Beesfund - liderem crowdfundingu udziałowego w tej części Europy, który uczestniczył już w wielu takich akcjach. Wejdź na www.beesfund.com aby zobaczyć ile projektów pozyskało fundusze drogą equity crowdfundingu!

Do objęcia akcji przez nowych akcjonariuszy, którzy nabyli akcje spółki w ramach otwartej emisji nie jest potrzebne spotkanie z notariuszem. Po zakończeniu emisji objęcie akcji przez nowych akcjonariuszy jest rejestrowane w KRS, a dokumenty akcji są rozsyłane pocztą bezpośrednio do inwestorów.